Zalety operacji plastycznych

Zalety operacji plastycznych

Operacje plastyczne mają taki plus, że jak już chociażby w powyższym wstępie wspomnieliśmy zawsze przyczyniają się do likwidacji ludzkich kompleksów1), które potrafią skutecznie załamać naszą wiarę we własną osobę, stać na przeszkodzie w normalnym, naturalnym funkcjonowaniu jak wszyscy inni nas otaczający oraz blokować nas wewnętrznie. Często zdarza się, że krzywy nos, odstające uszy czy deformacje twarzy bądź innych części ciała wywołują w nas na tyle dużą nieśmiałość, iż rezygnujemy z własnego życia, zamykamy się na świat, innych ludzi, nie czerpiemy z niego żadnej przyjemności, zaś wiecznie chowamy się w cieniu. Rozumie się przez to między innymi zerwanie kontaktów z biskimi lub trudności w ułożeniu sobie życia z partnerem bądź go znalezieniem, kłopoty z bliskością seksualną, problemy z zupełnie banalnymi sytuacjami takimi jak rozebranie się na basenie czy wyjście na plażę.

A bo tu blizna, tam coś nieestetycznego, rozstępy, cellulit, trądzik. Wszystko to, jak również i bardziej poważne mankamenty urody są w stanie skutecznie zlikwidować specjaliści z zakresu operacji plastycznych, czyli wysoce wykwalifikowani, często pobierający kształcenie w zagranicznych, renomowanych placówkach chirurdzy plastycy. Plusem jest zatem przede wszystkim zwrócenie komuś życia, kto dobrał sobie do głowy temat swych kompleksów na tyle poważnie, że stało się to jego obsesją. Musimy jednak mieć świadomość, że ludzie stojący wreszcie przed możliwością zrobienia sobie operacji plastycznej tak przez nich upragnionej i długo wyczekiwanej w takim momencie częstokroć nie myślą zbyt racjonalnie a to oznacza, że niestety ale wielokrotnie zatajają na przykład złą kondycję zdrowotną czy złe wyniki zlecanych przez lekarzy badań.

Nie wiedzą nawet na jak poważne ryzyko się sami wystawiają i że w ich przypadku, kiedy operacja z jakichś powodów nie wchodzi w grę mogą być po prostu wystawieni na śmierć, podchodząc do aspektów zdrowotnych tak lekkomyślnie. Operacja plastyczna ma jednak wiele innych plusów – kiedy deformacje ciała, zwłaszcza twarzy, są na tyle utrudniające naturalne funkcjonowanie, nie chodzi już tylko i wyłącznie o standardowe kompleksy, ale o normalne życie, które uniemożliwione jest – wygodne mówienie, słyszenie, widzenie itd. Wszystko to dzięki współczesnemu rozwojowi medycyny a w tym właśnie dziedziny operacji plastycznych jest jak najbardziej do odwrócenia, lecz potrzeba na to czasu i spokojnego podejścia do diagnozy medycznej.

Jeszcze inna kwestia to wbrew pozorom oszczędność pieniędzy. Oczywiście operacje plastyczne refundowane nie są, to jest ogromny wydatek rzędu z reguły kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale mimo wszystko patrząc na to ile środków przeciwbólowych czy rozmaitych mających poprawić kondycję zdeformowanej skóry czy części ciała preparatów pacjent kupił przez lata borykania się ze swym problemem, nie daje to żadnych złudzeń – kwotę za operację plastyczną, która od tego problemu jednoznacznie by nas uwolniła już dawno przetraciliśmy. Warto zatem przekalkulować wydatki i postarać się znaleźć w domowym budżecie stopniowo rozmaite oszczędności, a międzyczasie udać się do specjalisty, żeby stwierdził czy na zabieg się kwalifikujemy i dowiedzieć wszystkiego odnośnie tego jak miałaby operacja przebiegać.

Artykuł napisany przez: